Właściwości dla skóry krwawnika pospolitego

Właściwości dla skóry krwawnika pospolitego. Krwawnik pospolity jest niezastąpiony we wszelkiego rodzaju dolegliwościach kobiecych, ale mało mówi się o jego wpływie na kondycję cery, szczególnie okolic oczu. Wraz z ćwiczeniami jogi twarzy szybko rozprawi się z cieniami pod oczami.

krwawnik2

Właściwości dla skóry krwawnika pospolitego. Ziele krwawnika zawiera wiele związków cenionych w kosmetyce. Są to: olejek eteryczny, cholina, garbniki, kwas salicylowy, glikozyd cyjanogenny, flawonoidy, furanokumaryna, witaminy A, C i K. Dodatkowo sole mineralne obfitujące w związki manganu a także molibdenu, kobaltu, miedzi, żelaza i siarki.

Dzięki zawartości powyższych związków, krwawnik stosowany zewnętrznie łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Ma działanie przeciwbakteryjne i aseptyczne, chroni uszkodzoną skórę przed wtórnym zakażeniem. Ponadto produkty z udziałem ekstraktu z krwawnika, dzięki obecności achilleiny, skutecznie hamują mikrokrwawienia, m.in. z uszkodzonych naczyń włosowatych, zmniejszają skłonność do ich pękania i stymulują procesy gojenia, co sprawia że krwawnik świetnie radzi sobie z cerą mającą tendencję do pękania naczynek.

Ekstrakt z krwawnika zawiera witaminę C, która nadaje mu funkcje antyoksydacyjne i pozwala efektywnie eliminować wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Krwawnik stymuluje proces epidermalnej odnowy naskórka, zmniejsza pory, redukuje drobne linie i zmarszczki, wygładza i ujędrnia skórę, likwidacje stan zapalny. Stosowany długotrwale, zwiększa grubość naskórka i istotne zmniejsza widoczność zmarszczek i porów. Zawartość w ekstrakcie naturalnych kwasów, askorbinowego i glikolowego, powoduje, że usuwa martwe komórki, czyści pory, odświeża i rozjaśnia skórę.

Właściwości dla skóry krwawnika pospolitego – wyciągi:

działa eksfoliacyjnie

regeneruje i naprawia uszkodzony naskórek

zapobiega uszkadzaniu naczyń krwionośnych

działa przeciwzmarszczkowo, lekko ściągająco, bakteriostatyczne, antyseptycznie

posiada właściwości przeciwzapalne.

Przeznaczenie:

Cera naczyniowa, tłusta i trądzikowa, podrażniona oraz sucha z oznakami starzenia, szczególnie okolic oczu.