Maseczka z kwiatów forsycji

Maseczka z kwiatów forsycji. Wiosna to czas, kiedy możemy czerpać garściami z darów natury dla skóry. Forsycja rozpoczyna plejadę gwiazd. Piękne kwiatuszki o złotym kolorze, otulą i  odżywią suchą skórę, uszczelnią naczynka oraz wyrównają koloryt cery.

Jeśli chcesz w prosty sposób przygotować sobie odżywczą maseczkę potrzebujesz:

  • żółtko jajka
  • garść kwiatów forsycji
  • 2 płaskie łyżeczki mąki ryżowej

Wszystkie składniki miksujemy blenderem (kwiaty forsycji możemy wcześniej zmielić w młynku, wtedy już wszystko mieszamy ręcznie bez użycia blendera).

Przed nałożeniem na twarz, masujemy buzię celem pobudzenia cyrkulacji w skórze, co zwiększy absorbcję składników odżywczych. Następnie nakładamy maseczkę na twarz na 15 minut, zmywamy ciepłą wodą.

Właściwości: Maseczka z kwiatów forsycji to bomba witaminowa dla skóry, żółtko posiada witaminy z grupy B, kwas foliowy oraz aminokwasy, które uelastycznią skórę twarzy, forsycja to kwiat bogaty w rutynę posiadającą właściwości obkurczające naczynka krwionośne – sprawdza się więc idealnie przy cerach naczyniowych. Maseczka odżywi również cerę suchą, szarą, dojrzewającą. Sprawdzi się przy każdego typu cerze.

Maseczkę możesz stosować 2-3 razy w tygodniu, w czasie kwitnienia forsycji (kwiecień/maj). Najlepsze są świeże kwiaty, zerwane w słoneczny poranek, najlepiej po deszczu.