Joga twarzy na uśmiechniętą twarz

Joga twarzy na uśmiechniętą twarz.

Każdy z nas wie, jak ważny jest dla nas uśmiech. Z punktu widzenia jogi twarzy, pogodna, radosna twarz wygląda młodziej i zdrowiej. Z punktu widzenia aspektu psychologii osoby uśmiechnięte wyglądają przyjaźniej więc są bardziej lubiane, odbierane jako osoby pewne siebie.

Biorąc jednak pod uwagę przede wszystkim młodszy wygląd, bo o to chodzi w jodze twarzy, opracowałam zestaw ćwiczeń, który ma na celu utrzymanie na naszych twarzach pogodnego wyglądu jak i  przygotowanie pięknej oprawy dla uśmiechu.  Zanim jednak przejdę do omówienia ćwiczeń chciałam przypomnieć krótko o tym, jak działa joga twarzy i dlaczego warto ją praktykować.

Tak jak nasze ciało potrzebuje ruchu aby być w formie, jędrne i sprężyste, mięśnie twarzy oraz szyi również potrzebują regularnych ćwiczeń. Z wiekiem nasze mięśnie tracą jędrność, spada produkcja kolagenu i elastyny i aby spowolnić ten proces powstała właśnie joga twarzy. Dzięki specjalnie dobranym technikom twarz odzyskuje promienny wygląd, staje się gładsza i jędrniejsza.

Jogę Twarzy może ćwiczyć każdy. Zarówno osoby, które nie mają jeszcze zmarszczek jak i osoby, które zauważyły u siebie oznaki starzenia. Zasada jednak jest zawsze taka sama dla każdego kto zechce rozpocząć przygodę z jogą twarzy, trzeba ćwiczyć regularnie, tj., 6 razy w tygodniu, wtedy ćwiczenia twarzy potrafią zdziałać cuda – nasza cera będzie wyglądać młodziej nawet o 10 lat. Nie bez powodu joga twarzy nazywana jest alternatywą dla botoksu. A co daje nam regularne jej praktykowanie?

Dzięki ćwiczeniom twarzy mięśnie stają się silniejsze, co zwiększa ich jędrność i napięcie.

Dobra kondycja mięśni przekłada się na dobrą kondycję skóry twarzy, która połączona z mięśniami staje się bardziej napięta i sprężystsza. Wszystko to procentuje redukcją bruzd i zmarszczek. Poprzez regularny automasaż twarzy wzrasta cyrkulacja i przepływ limfy, przez co zalegające w twarzy toksyny zostają usunięte. Dzięki temu pozbywamy się szarego odcienia cery, redukujemy obrzęki. Masaż powoduje, że cera wygląda zdrowo i młodzieńczo. Techniki masażu zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, naturalnych „wypełniaczy” skóry, co przekłada się na jędrniejszą i zdrowszą skórę twarzy.

Joga twarzy na naturalnie uśmiechniętą twarz to nie tylko ćwiczenia. Również stosowanie technik odprężania twarzy, pomoże zredukować i zapobiegać głębokim zmarszczkom i bruzdom, które powstają poprzez stres, marszczenie twarzy, czy różnego rodzaju grymasy. Również dbanie o nasze dobre samopoczucie ma wpływ na nasz wygląd. Poświęcając czas na relaks czy zrobienie czegoś dla siebie, będziemy wyglądać i czuć się lepiej, co przełoży się na zdrowszy i młodszy wygląd. Pamiętajmy!!! Co dzieje się w środku emanuje na zewnątrz.

Joga twarzy na naturalnie uśmiechniętą twarz połączona z odpowiednią dietą i pielęgnacją, które również mają duże znaczenie dla kondycji naszej cery, dają nam doskonałe narzędzie do walki ze zmarszczkami oraz drogę do zachowania pięknej i zdrowej cery w sposób holistyczny.

Ćwiczenia jogi twarzy obejmują każdy jej obszar, jednak w ramach tego wpisu wskażę tylko te ćwiczenia, które mają na celu sprawić aby nasze oczy były radosne i pełne blasku a nasze usta same się uśmiechały. Prócz ćwiczeń polecam również stosowanie krótkich technik afirmacji, które mają na celu pielęgnację naszej duszy, a ta jak wiemy manifestuje się właśnie w naszym spojrzeniu, na naszych twarzach.

Jako pierwsze polecam ćwiczenie na lwią zmarszczkę, która nadaje lekko „groźny wyraz” naszym twarzom – ćwiczenie to wygładzi delikatne bruzdy między brwiami, złagodzi głębokie zmarszczki, a ćwicząc regularnie zyskamy pogodny wyraz twarzy.

Polecane w dzisiejszym wpisie ćwiczenia na okolice oczu, działają liftingująco na górne i dolne powieki oraz wzmacniają mięśnie wokół oczu. Ćwicząc regularnie nasz wzrok będzie pełen energii a poprzez udrożnienie naczyń limfatycznych i krwionośnych znikną cienie i obrzęki. W rezultacie nasze oczy będą sprawiały wrażenie naturalnie uśmiechniętych, a my zauważymy delikatny blask na twarzy.

Kolejna parta ćwiczeń twarzy to ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za kondycję ust, czyli ćwiczeń które będą dosłownie pracowały nad oprawą pięknego uśmiechu. Poprzez podniesienie i ujędrnienie mięśni (głównie mięsień okrężny ust) redukujemy pionowe zmarszczki dookoła ust, bruzdy nosowo-wargowe czy linie marionetki. Ćwicząc regularnie usta będą zawsze piękne i pełne, a wyćwiczony mięsień okrężny, który odpowiedzialny jest za trzymanie kształtu, nie pozwoli opaść kącikom ust, a nasze usta „same” będą się uśmiechać.

Pamiętajmy ćwiczmy regularnie jogę twarzy aby nasza twarz była zawsze naturalnie radosna i pogodna.

Na zakończenie dzisiejszego wpisu coś dla naszego wnętrza, gdyż jak już wspomniałam wcześniej je również należy pielęgnować aby nasze twarze zachowały pogodny wygląd i aby gościł na nich promienny uśmiech. W tym celu polecam wykonanie krótkiego ćwiczenia afirmacyjnego.

Zamykamy oczy….. bierzemy kilka głębokich oddechów. Aby pozostać w wiosenno-letnim, pogodnym klimacie, do którego zbliżamy się wielkimi krokami, wyobraź sobie że znajdujesz się gdzieś na plaży, w cudownym dla siebie zakątku. Wyobraź sobie jak słońce delikatnie muska twoją twarz. Poczuj falę spokoju i szczęścia oraz radości która związana jest z tą chwilą. A teraz wyobraź sobie coś bardzo przyjemnego dla siebie, to może być masaż twarzy, masaż głowy, drink z palemką, coś co daje Ci radość i poczucie szczęścia. Pozostań w tej chwili jak najdłużej i ciesz się nią….

Ćwiczenie to warto wykonać w chwilach kiedy jesteśmy zestresowani i spięci, a po jego wykonaniu uśmiech zagości na twarzy.

Podsumowując dzisiejszy wpis, pamiętajmy – uśmiech powoduje, że nasza twarz wygląda młodziej, więc dbajmy o to aby na co dzień gościł on na naszych twarzach, a pomogą nam w tym zarówno ćwiczenia jogi twarzy jak i to krótkie ćwiczenie afirmacyjne. Nie zapominajmy o tym, a twarz z biegiem lat odwdzięczy nam się młodszym, zdrowszym i pogodniejszym obliczem.

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany, dostosowany do potrzeb Twojej cery program ćwiczeń twarzy, skontaktuj się ze mną i umów na sesję indywidualną jogi twarzy, dostępną również przez Skype. Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia twarzy,  masaż twarzy, oraz jak naturalnie wspomóc codzienną pielęgnację twarzy.