Joga Twarzy na uniesienie owalu

Joga Twarzy na uniesienie owalu.

Linia brody, na której to z wiekiem nasza skóra robi się zwiotczała i mniej sprężysta, wymaga szczególnej pielęgnacji. I tutaj na ratunek przychodzi joga twarzy, która wzmocni mięśnie i ujędrni skórę.

Z wiekiem nasza twarz traci jędrność, spada produkcja kolagenu i elastyny. Staramy się walczyć z tym procesem, stosujemy masaż twarzy, szukamy innych naturalnych metod na zmarszczki aby wzbogacić codzienną pielęgnację twarzy. Czasem wystarczy tak niewiele prócz systematyczności i kilku minut aby uzyskać zamierzone efekty w zakresie poprawy jędrności mięśni i skóry.

Opis ćwiczenia jogi twarzy na wzmocnienie mięśni i poprawę napięcia skóry

Używając palca wskazującego, palca środkowego oraz kciuka obu rąk, zacznij delikatnie szczypać linie żuchwy zaczynając od brody (patrz zdjęcie). Wykonuj ten ruch powoli wzdłuż żuchwy, w kierunku uszu, szczypiąc i puszczając, zatrzymaj się gdy dotrzesz do uszu. Powtórz to ćwiczenie trzy razy. Następnie używając kciuków obu dłoni, ułóż je obok siebie tuż pod brodą (w tym samym miejscu co poprzednio). Przeciągnij je wzdłuż linii żuchwy, oddalając od siebie, zatrzymaj przy uszach i zacznij od początku. Powtórz trzy razy.


Joga Twarzy na uniesienie owalu ujędrni okolice linii brody a ponadto sprawdzi się rewelacyjnie w przypadku szczękościsku.  W tym ćwiczeniu główny mięsień, który pracuje to żwacz. Masowanie tego miejsca, poprzez oddziaływanie właśnie na mięsień żwacz który to wybrzusza się podczas zaciskania zębów, redukuje napięcie i rozluźnia.

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany, dostosowany do potrzeb Twojej cery program ćwiczeń twarzy, skontaktuj się ze mną i umów na sesję indywidualną jogi twarzy, dostępną również przez Skype. Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia twarzy,  masaż twarzy, oraz jak naturalnie wspomóc codzienną pielęgnację twarzy.