Joga Twarzy na lwią zmarszczkę

Joga Twarzy na lwią zmarszczkę.

Zaczynając przygodę z jogą twarzy proponuję zacząć od ćwiczeń twarzy dedykowanym zmarszczkom między brwiami, zwanymi także lwią zmarszczką, lwią bruzdą czy marsowym czołem.

Joga Twarzy stanowi doskonałą naturalną metodę walki ze zmarszczkami. Świetnie radzi sobie z „prasowaniem” zmarszczek mimicznych, również z tą która pojawia się właśnie między brwiami.

A skąd się biorą zmarszczki między brwiami?

Biorą się z nadmiernego marszczenia brwi i skóry między nimi. Za każdym razem gdy mięsień marszczący brwi kurczy się, ściąga brwi do środka, a skóra między brwiami układa się tworząc pionową linię.

Z wiekiem gdy nasza skóra staje się mniej elastyczna i bardziej wiotka, bruzda pogłębia się i staje się coraz bardziej widoczna. W większości przypadków powodem dla którego tak często marszczymy brwi jest: częsty nieustający ból głowy, stres, zbyt wiele zmartwień.

Tak, chcemy się jej pozbyć, bo wygląda nieładnie, bo nadaje twarzy surowe oblicze… bo po prostu nie chcemy mieć zmarszczek i chcemy mieć gładkie czoło. Każda z nas ma inny powód, ale cel ten sam. Pozbyć się jej! I tutaj wkracza jedna z technik jogi twarzy, w której tak naprawdę potrzebujemy tylko konsekwencji w dążeniu do celu.

Przechodzimy do ćwiczenia: ułóż palce wskazujące na zewnętrznych końcach brwi. Otwórz szeroko oczy i zacznij delikatnie ciągnąć brwi, poziomo, w kierunku zewnętrznym. Poczujesz delikatne napięcie pomiędzy brwiami. Pamiętaj aby nie marszczyć czoła. Utrzymaj tą pozycję przez 10 sekund i powtórz dwa razy. To ćwiczenie redukuje zmarszczki między brwiami, łagodzi napięcie i wygładza oraz wzmacnia czoło.

Ćwiczenie należy wykonywać każdego dnia po kilka razy. Pierwsze efekty, w zależności od rodzaju cery i wieku, można już zauważyć już po miesiącu regularnych ćwiczeń.

Powodzenia i trzymam kciuki za wytrwałość!

Ponadto w walce z lwią zmarszczką mogą pomóc inne naturalne sposoby na zmarszczki tj. masaż twarzy czy właściwa pielęgnacja twarzy, są to:

1. Nie marszcz czoła! Wiem, że to najtrudniejszy sposób, jednak najbardziej skuteczny. Jeśli jesteś w wieku, w którym masz szansę jeszcze powstrzymać powstawanie zmarszczek między brwiami – radzę skorzystać z tej rady. Kiedy boli cię głowa wypróbuj techniki akupresury, o których piszę tutaj. Kiedy czujesz się spięta wypróbuj techniki relaksacji. Im mniej marszczysz czoło tym lepiej.

2. Masaż twarzy – wystarczy kilka minut dziennie masować punkt między brwiami, co pobudzi produkcję kolagenu i elastyny oraz uwolnij napięcie mięśni twarzy.

3. Kwas hialuronowy – wytwarzany naturalnie przez naszą skórę. Za jego powstawanie odpowiedzialne są fibroblasty jednak wraz z wiekiem tracimy jego rezerwę i dlatego warto go uzupełniać, by skóra odzyskała młodzieńczy wygląd. Proponuję więc kupić kwas hialuronowy 3% w sklepie internetowymm wymieszać z odrobiną olejku i korzystać z jego dobroci w domu.

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany, dostosowany do potrzeb Twojej cery program ćwiczeń twarzy, skontaktuj się ze mną. Umówimy sesję indywidualną jogi twarzy on-line. Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia twarzy,  masaż twarzy, oraz jak naturalnie wspomóc codzienną pielęgnację twarzy.