Dzika róża dla bogactwa kolagenu w skórze

Dzika róża dla bogactwa kolagenu w skórze. Jednym z najważniejszych właściwości witaminy C zawartej w dzikiej róży jest jej istotna rola w produkcji kolagenu.

Chcemy aby nasza skóra była piękna, elastyczna i zdrowa. Aby osiągnąć ten efekt stosujemy się czasem do wymyślnych metod, natomiast czasami wystarczą te najprostsze, a mianowicie regularne stosowanie ekstraktu olejowego z dzikiej róży. Dzika róża dla bogactwa kolagenu w skórze, ma działanie dość uniwersalne gdyż doskonale sprawdza się w zwalczaniu różnorodnych problemów dermatologicznych, a także skutecznie opóźnia procesy starzenia.

Posiada ponadto doskonałe właściwości ściągające, uelastycznia skórę, dzięki czemu znikają drobne zmarszczki. Również różnego rodzaju skazy są znacznie łatwiejsze do wyeliminowania, a oparzenia i blizny goją się szybko kiedy stosujemy preparaty na bazie wyciągu z dzikiej róży.

Bardzo wysokie stężenie w dzikiej róży witaminy C w połączeniu z karotenem, zapewniają skórze wyjątkowo silne działanie rozjaśniające.

Zawarte w dzikiej róży składniki aktywne doskonale odżywiają i odświeżają koloryt skóry. Olejek z dzikiej róży nadaje się do pielęgnacji cery wrażliwej, zmęczonej i przesuszonej. Wykazuje on naturalne właściwości antyseptyczne i przyśpiesza łagodzenie podrażnień.

Zawarte w dzikiej róży hydroksykwasy posiadają bardzo cenne właściwości złuszczające, z tego powodu olejek sprawdza się również w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Skoncentrowana zawartość wyciągu z dzikiej róży w maceratach olejowych zapobiega powstawaniu zaskórników i rogowej warstwy naskórka. Ponadto wyciąg z dzikiej róży ma działanie nawilżające, zmiękczające i wygładzające skórę. Są to właściwości wynikające z wysokiej zawartości pektyn, kwasów owocowych, aminokwasów i witamin. Ekstrakt stymuluje biosyntezę ceramidów poprawiając ich poziom w naskórku przez co poprawia się nawilżenie skóry.

Dzika róża dla bogactwa kolagenu w skórze – sprawia, że skóra wygląda znacznie młodziej i zdrowiej.

Źródło:

Baj T. Dzika róża i jej znaczenie prozdrowotne. Herbarium 2009;

Özcan M. Nutrient composition of Rose