Automasaż powięziowy twarzy

Automasaż powięziowy twarzy. Techniki masażu powięziowego twarzy – to specyficzna technika stymulacji struktur powięziowo-mięśniowych twarzy, która wywiera wpływ ogólnoustrojowy i miejscowy. Rewitalizuje rusztowanie kolagenowe i wyraźnie odmładza. Silnie relaksuje i tonizuje ciało, usuwa napięcia psychiczne i fizyczne dzięki czemu doskonale nadaje się do postępowania antystresowego i tzw. funkcjonalnej odnowy biologicznej twarzy i ciała.
Tkanka łączna, czyli powięź otacza m. in. każdą komórkę, każdy narząd wewnętrzny czy mięsień. W miarę starzenia się organizmu tkanka ta traci swoje właściwości przez co traci swoje funkcje m. in. utrzymywanie tonusu ciała (w tym skóry, czy mięśni), zapewnienie swobodnego poruszania się (giętkości) czy utrzymywanie właściwej pozycji ciała. Objawy degeneracji tkanki łącznej to m. in. zmarszczki, bruzdy, ból i napięcie pleców, „ciągnięcia” w różnych częściach ciała, migreny.

Na twarzy utkanie powięziowe jest bardzo delikatne i to właśnie od niego zależy utrzymanie owalu twarzy. Powięzi są jak rusztowania utrzymujące tkanki, chronią je i nie pozwalają na przemieszczanie się. Niestety powięzi twarzy jest niewiele a na dodatek wymagają one szczególnego zadbania. Zwykły masaż twarzy nie spełnia ich szczególnych potrzeb stymulacji. Lubią być stymulowane delikatnie, posuwiście, zgodnie z tempem oddechu.

Automasaż powięziowy twarzy

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany, dostosowany do potrzeb Twojej cery program ćwiczeń twarzy lub spersonalizowanego automasażu, skontaktuj się ze mną i umów na sesję indywidualną jogi twarzy, czy automasażu, dostępną również on-line. Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia twarzy,  masaż twarzy, oraz jak naturalnie wspomóc codzienną pielęgnację twarzy.