Akupresura na ból głowy

Akupresura na ból głowy to jedna z nieodłącznych technik Jogi Twarzy. Uwalnia napięcie mięśni, relaksuje twarz, jest czymś w rodzaju punktowego masażu twarzy. A jak dokładnie działa akupresura i jak jest wykorzystywana w technikach jogi twarzy?

Ta stara wywodząca się z medycyny chińskiej metoda, polega na uciskaniu określonych punktów twarzy, co zwiększa przepływ subtelnej energii zwanej „praną”. Stosując techniki akupresury efekty odczuje nie tylko nasza głowa i twarz, poczuje je również nasze ciało, umysł i dusza. Uciskając poszczególne punktu, wykonujemy swoisty masaż twarzy gdzie poprzez układ nerwowy możemy wpływać na nasze zdrowie i wygląd. Redukujemy ból głowy, uwalniamy napięcie. Akupresura prócz efektów dla naszego samopoczucia, redukuje napięcie mięśni twarzy, zwiększy cyrkulację i da zdrowy blask skórze.

A jak wykonać ćwiczenie uwalniające napięcie mięśni i redukujące ból głowy?

Uciskajmy przez 50 sekund punkty na skroniach, następnie masujmy przez 20 sekund zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a przez kolejnych 20 sekund w kierunku przeciwnym.

Uciskanie punktów na skroniach przyczyni się do redukcji bólu głowy, a masowanie twarzy w tych miejscach uwolni napięcie mięśniowe. To niepozorne ćwiczenie twarzy przyczyni się do tego, że będziemy wyglądać pogodniej, a nasza cera nabierze zdrowych kolorów.

Jeśli chcesz otrzymać spersonalizowany, dostosowany do potrzeb Twojej cery program umów się na sesję indywidualną, dostępną również przez Skype. Dowiesz się jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia twarzy,  masaż twarzy, oraz jak naturalnie wspomóc codzienną pielęgnację twarzy.